– PORADNIE
Izba przyjęć: 95 7428 707   Poradnie: 95 7428 756
Lubuski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia
poniedziałek 08:00 – 18:00
wtorek 07:00 – 18:00
środa 08:00 – 18:00
czwartek 08:00 – 18:00
piątek 08:00 – 18:00
lekarze:
lek.specj.psychiatra Karina Nowak-Konieczny
lek.med. Barbara Szymańska
lek.psychiatra Mirosław Bakuła
psychologowie:
Anna Jagieła
Marta Januszkiewicz
Marek Tomaszewski
psychoterapeuci:
Kinga Kaczmar
Łukasz Paczkowski
Lubuski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia
ALKOHOLIZM TO CHOROBA JAK KAŻDA INNA – MOŻNA I TRZEBA JĄ LECZYĆ.
Uzależnienie od alkoholu rozwija się powoli, podstępnie, często niezauważalnie dla osoby pijącej, jej rodziny i przyjaciół.
JEŚLI ZAUWAŻYŁEŚ, ŻE W TWOIM ŻYCIU NASTĘPUJĄ ZMIANY, KTÓRE ZACZYNAJĄ DEZORGANIZOWAĆ TWÓJ DOTYCHCZASOWY RYTM ŻYCIA TO SKORZYSTAJ Z POMOCY I PRZYJDŹ DO NAS, DO PORADNI LECZENIA UZALEŻNIEŃ W MIĘDZYRZECZU.
Oferujemy Ci profesjonalną pomoc terapeutyczną z zakresu uzależnienia przekazaną przez wykwalifikowany zespół terapeutyczny. Poznasz chorobę alkoholową, jej objawy i mechanizmy działania. Podczas pracy nauczysz się nowych konstruktywnych metod radzenia sobie: z głodem alkoholowym, z utrzymaniem wczesnej abstynencji, z samym sobą, czyli nauczenia się życia ze swoimi słabościami, uznania ich na poczet dalszego zdrowienia. Następnie pomożemy ci w dalszej pracy, jak zapobiegać nawrotom choroby i umiejętnie wykorzystywać swoje pozytywne zasoby oraz nadal je rozwijać. Praca terapeutyczna trwa około dwóch lat. Spotkania odbywają się dwa- trzy razy w tygodniu i mają charakter spotkań grupowych i spotkań indywidualnych z terapeutą prowadzącym. Psychoterapia grupowa i indywidualna wzajemnie się uzupełniają. Gdy zgłosisz się do nas już od progu będziesz traktowany życzliwie. Otrzymasz jasne informacje o zasadach i formach leczenia.
NIEWAŻNE CZY JESTEŚ KOBIETĄ, CZY JESTEŚ MĘŻCZYZNĄ.
Świadczenia udzielamy dla osób, które ukończyły 18 rok życia, bezpłatnie.
Refundowane są ze środków NFZ.
Udzielamy je osobom, które nadużywają alkoholu i dla członków rodzin.
Nie musisz mieć skierowania. Możesz przyjść sam lub zadzwonić pod nr tel. (95) 7428 756
poniedziałek 13:00 – 17:00
wtorek 12:00 – 19:00
środa 10:00 – 18:00
piątek 10:00 – 18:00
lekarz:
lek.med. Katarzyna Antonowicz
specjaliści terapii uzależnień:
Lidia Judek
Agnieszka Paczkowska
Remigiusz Saniuk
Teresa Wagner
Sylwia Zakrzewska
psycholog:
Artur Riedel
instruktor terapii uzależnień:
Lidia Krzyżanowicz
Lubuski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia
poniedziałek 10:00 – 14:00
wtorek 10:30 – 14:30
czwartek 10:00 – 14:00
lekarze:
lek.specj.neurolog Iwona Grochocka
lek.specj.neurolog Jolanta Raczko
lek.specj.neurolog Eugeniusz Raczko
Lubuski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia
Od 01.01.2023r. działa w ramach II poziomu referencyjnego.
Do Poradni Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży nie jest wymagane skierowanie.
W poradni przyjmujemy pacjentów do ukończenia 18 roku życia (do 21 roku życia, jeżeli dana osoba wciąż się uczy, wymagane przedstawienie legitymacji uczniowskiej) z różnego rodzaju problemami emocjonalnymi (lękowymi, depresyjnymi, zaburzeniami po urazach psychicznych), dzieci i młodzież z problemami z zachowaniem, jedzeniem, z trudnościami szkolnymi i wychowawczymi.
W naszej placówce pracują wykwalifikowani psychiatrzy, psycholodzy oraz psychoterapeuci. Preferowaną przez nas formą diagnozy i terapii jest model oparty o współpracę. Oznacza to, że staramy się uwzględniać różne formy pracy na rzecz zdrowia pacjenta: konsultacje interdyscyplinarne, pracę w zespole lekarsko-psychologicznym naszej poradni, współpracę z członkami rodziny w procesie zmiany.
W poradni stosowane jest leczenie obejmujące:
Diagnoza i terapia obejmuje cykl konsultacji u psychologa oraz psychiatry znających problemy psychologiczne i zaburzenia psychiczne wieku rozwojowego. Psychiatra i psycholog poinformują Państwa o zalecanych formach postępowania i terapii, w tym psychoterapii oraz farmakoterapii. Skuteczna terapia wielu zaburzeń psychicznych jest możliwa, o ile pacjent i jego opiekunowie będą uczestniczyli w cyklu regularnych wizyt.
Pierwsza wizyta u psychologa polega na zebraniu wywiadu rodzinnego i informacji od rodzica lub prawnego opiekuna pacjenta na temat problemów dziecka, jego rozwoju i aktualnego funkcjonowania.
Jeśli dziecko było kiedykolwiek badane przez psychologa lub pedagoga prosimy zgłosić się z kserokopiami opinii psychologicznych, odpisami wyników badań i obserwacji. Gdy problemy dziecka ujawniają się w szkole dodatkowo pomocne jest przedstawienie opinii od wychowawcy lub pedagoga szkolnego.
Następne wizyty mają charakter diagnostyczny lub terapeutyczny, a ich przebieg dopasowany jest do problemów pacjenta, rozpoznania i aktualnych potrzeb. Ich celem jest wspieranie procesu zmiany w kierunku poprawy stanu psychicznego pacjenta.
Pierwsza porada psychiatryczna obejmuje zazwyczaj analizę danych z wywiadu psychologicznego, uzupełnienie go przez lekarza psychiatrę. W zależności od zaawansowania procesu diagnozy psychologicznej, powodu zgłoszenia się do poradni i wieku dziecka lekarz psychiatra zadecyduje o przebiegu tego spotkania. Przeprowadzi badanie psychiatryczne dziecka lub wspólną rozmowę z dzieckiem i jego rodzicami lub uzupełni wywiad od rodziców oraz zaleci badania dodatkowe – laboratoryjne i obrazowe, w razie potrzeby.
Diagnoza psychiatry dziecięcego rzadko obejmuje pojedynczą wizytę, najczęściej składa się z kilku (ok. trzech, a niekiedy większej liczby spotkań).
Diagnoza psychiatryczna dziecka jest wynikiem bezpośredniej współpracy lekarza psychiatry z psychologiem z doświadczeniem w terapii zaburzeń psychicznych. Jeśli dziecko było już badane przez innego psychologa (np. w poradni psychologiczno-pedagogicznej lub w szkole) nasi psycholodzy w sposób zintegrowany odniosą się do problemów dziecka, jego aktualnego funkcjonowania i uwzglednią jego problemy zdrowotne.
W trakcie konsultacji w naszej poradni postaramy się odpowiedzieć na Państwa pytania i wyjaśnić wątpliwości.
________________________________________________________________________________________
poniedziałek : 08:00 – 19:00
wtorek: 08:00 – 20:00
środa: 08:00 – 20:00
czwartek: 08:00 – 15:25
piątek: 08:00 – 20:00
Lekarze:
Lek.specj.psychiatra Błażej Antosz
Lek.specj.psychiatra dzieci i młodzieży Alicja Gulewicz
Lek.specj.psychiatra dzieci i młodzieży Anna Malecka
Psycholodzy:
Aleksandra Kusiak
Wiktoria Piotrowska
Anna Szklennik
Psychoterapeuci:
Aleksandra Frankowska
Sebastian Kiełczewski
Agnieszka Krystianc
Specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży:
Joanna Gulbicka-Byra
Rejestracja
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 08:00- 15:00
pod nr. telefonu: 95 7428 756
Od 01.01.2023r. działa w ramach I poziomu referencyjnego.
Do Poradni Psychologicznej dla dzieci i młodzieży nie jest wymagane skierowanie.
Przyjmujemy dzieci i młodzież do 21 roku życia (osoby uczące się, powyżej 18 r.ż.- wymagana legitymacja uczniowska), którzy doświadczają zaburzeń emocjonalnych (np. obniżenia nastroju, napadów lękowych), zaburzeń zachowania oraz doświadczają trudności w relacjach interpersonalnych, a nie potrzebują interwencji psychiatrycznej.
Po zgłoszeniu się do nas pierwsze spotkania mają charakter diagnostyczno-konsultacyjny. Na podstawie rozmów i badań, które będą przeprowadzone na początkowych spotkaniach podjęta zostanie decyzja o dalszym leczeniu.
Nasza poradnia świadczy usługi w następującym zakresie:
Porada psychologiczna – ma na celu wsparcie pacjenta i rodziny w rozwiązywaniu pojawiających się trudności, psychoedukacja, wykorzystanie zasobów, którymi dysponuje rodzina oraz środowisko dziecka do poprawy jego funkcjonowania.
Sesje psychoterapii – przeznaczone dla dzieci i młodzieży zmagających się z nasilonymi trudnościami emocjonalnymi również w zakresie relacji interpersonalnych.
Wizyty i porady środowiskowe – mogą mieć charakter diagnostyczny, konsultacyjny lub terapeutyczny, ich celem jest wspieranie środowiska, w którym funkcjonuje dziecko, by maksymalizować efektywność udzielanej pomocy (np. wizyta domowa, obserwacje ucznia w klasie, udział w zespołach interdyscyplinarnych).
AKTUALNY HARMONOGRAM PRZYJĘĆ
poniedziałek : 07:00 – 13:00
wtorek: 13:00 – 20:00
środa: 08:00 – 17:00
czwartek: 07:00 – 20:00
piątek: 08:00 – 13:00 ; 14:30 – 18:30
Psycholodzy:
Aleksandra Kusiak
Wiktoria Piotrowska
Natalia Sobolewska
Anna Szklennik
Psychoterapeuci:
Anna Bilon
Sebastian Kiełczewski
Łukasz Paczkowski
Terapeuta środowiskowy:
Barbara Kusiak
Zapraszamy do korzystania
z rejestracji telefonicznej.
IZBA PRZYJĘĆ 24h/7:
PORADNIE:
PRACOWNIA RTG/EKG (pn-pt 7.30-13.00):
PRACOWNIA EEG (pn-pt 8.00-13.40):
SEKRETARIAT:
NR FAX:
ul. Poznańska 109, 66-300 Międzyrzecz
sekretariat@obrzyce.eu
NIP: 596-15-22-446
REGON: 000290133