Sobota 18 sierpnia 2018               Imieniny: Helena, Ilona, Bogusław
Spis treści
SZPITAL
POLITYKA JAKOŚCI SZPITALA
PRZEWODNIK PACJENTA
OFERTY PRACY
PRZETARGI - UWAGA! od 25.04.2012 na bip.obrzyce.eu
DOFINANSOWANIA
WYPOCZYNEK
KARTY HISTORII
POCZTA
CIEKAWE LINKI
CHOOSE LANGUAGE
SKARGI, WNIOSKI, PETYCJE

Samodzielny Publiczny
Szpital dla Nerwowo
i Psychicznie Chorych
w Międzyrzeczu

ul. Poznańska 109
66-300 Międzyrzecz

tel. 95 7428700
fax. 95 7428701

sekretariat@obrzyce.eu

NIP: 596-15-22-446
REGON: 000290133

Wpisz swój adres email.
- Aktualności
dopiszCentrum Terapii

                              
                      Centrum Terapii                    Sala Gimnastyczna 

                      (Klub Chorych)

Kierownik Centrum      tel.: 95 7428 750
Klub Chorych                 tel.: 95 7428 754
ct@obrzyce.eu

Terapia Zajęciowa    tel.: 95 7428 754
Sala Gimnastyczna    tel.: 95 7428 755


     Centrum Terapii  zajmuje się aktywizacją i aktywnymi formami terapii, które mają być dopełnieniem psychoterapii (prowadzonej wewnątrz oddziałów) i farmakoterapii.

      Pracownia Terapii Zajęciowej, sala gimnastyczna i Klub Chorych – to placówki, które są częścią wspomnianego Centrum Terapii. Prowadzone są tam zajęcia z pacjentami oddziałów przyjęciowych i opiekuńczo-leczniczych, według ściśle ustalonego planu zajęć, tak by możliwie duża ilość osób mogła uczestniczyć w zajęciach przez Centrum prowadzonych. Tygodniowo bierze udział w nich około dwustu osób, które, zdarza się, uczestniczą we wszystkich formach terapii.

 Wspomniana wyżej pracownia terapii zajęciowej mieści się w nowo wyremontowanym i dostosowanym budynku Centrum Terapii. Czyste i przestronne pomieszczenia, a przede wszystkim fachowość koordynatora sekcji pracowni terapii zajęciowej i instruktorów terapii zajęciowej, którzy prowadzą zajęcia powodują ,że główne cele tj. niwelowanie napięć i możliwość rozwijania swych artystycznych zainteresowań są w pełni realizowane.

                   GALERIA PRAC UCZESTNIKÓW TERAPII ZAJĘCIOWEJ

 
Przedwojenna, ale również niedawno remontowana sala gimnastyczna z pełnowymiarowym boiskiem siatkarskim to miejsce, gdzie nasi podopieczni mogą popracować nad swoją kondycją fizyczną.    

  Klub Chorych Centrum Terapii jest centrum kulturalnym i terapeutycznym,w szczególności uwzględniającym te z zajęć, które mieszczą się w szerokim pojęciu słowa arte - terapia.
Zajęcia choreoterapii i muzykoterapii, prowadzone przez wyspecjalizowanego muzykoterapeutę, są przez wielu uczestników ulubioną formą terapii, głównie dzięki swemu, mocno relaksującemu, charakterowi. Zajęcia biblioterapii prowadzone przez mgr. filologii polskiej, mają z kolei zmuszać naszych podopiecznych do wysiłku umysłowego, pracy z koncentracją, zdolnością analizowania faktów, czyli z tym wszystkim, co przychodzi pacjentom w okresie leczenia z niemałym trudem. Dopełnieniem oferty terapeutycznej Centrum Terapii  są zajęcia łączone, prowadzone przez instruktora terapii zajęciowej z oddziałami opiekuńczo- leczniczymi, które pełnią ważną rolę socjalizującą uczestników.

       Prócz wyżej wspomnianych form terapii Centrum Terapii  w obrzyckim szpitalu organizuje regularnie wycieczki, koncerty muzyki poważnej i imprezy o charakterze integracyjnym dla pacjentów wszystkich oddziałów :quizy, turnieje ringo, spartakiady, powitania pór roku i wiele, wiele innych.

       Centrum Terapii  nie jest oczywiście strukturą działającą niezależnie od pozostałych struktur szpitala. Łącznikiem są instruktorzy terapii zajęciowej, pracujący już na samych oddziałach. Bez nich niemożliwe byłaby praca, która ma spójną strukturę, a której cel podporządkowany jest dobru pacjenta. Mobilizują oni pacjentów do udziału we wspomnianych formach terapii, ale też sami prowadzą zajęcia terapeutyczne, organizują oddziałowe imprezy i, co ważne, mając stały, bezpośredni kontakt z pacjentami, są ważnym źródłem informacji o chorych.

 
«« wstecz

drukujwyślij ten link
Sierpień
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Pogoda na dzisiaj

Zagłosuj w naszej sondzie
Poziom opieki medycznej w szpitalu oceniam jako:
Bardzo wysoki
Wysoki
Średni
Niski
Nie mam zdania
Zobacz wyniki | Głosuj
   on line: 20 odwiedzin:
© 2007 - 2018 Szpital Miedzyrzecz. All rights reserved
  
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.